Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Výbava pro kotě

Pořizujeme si kočičku

Než si pořídíte jakéhokoliv domácího mazlíčka, tak promyslete všechny aspekty. Nedejte na naléhání vašich potomků, ale rozumně zvažte, zda jste připraveni na další závazek. Pokud budete chtít někam odjet, tak budete muset hledat hlídání nebo brát kočku sebou. Čištění kočičího záchodu zabere čas. Stejně tak péče může zasáhnout rodinný rozpočet.

Správný věk na odběr koťátka je 13. týdnů. Mladší koťátka nejsou řádně odčervena a odstavena od mléka. Jakékoliv odloučení od matky je příliš stresuje. Při odběru takto malých koťátek riskujete traumata a změnu povahy kočičky.

Základní výbava pro kočku

  • Toaleta s podestýlkou

Každá kočka žijící v bytě potřebuje toaletu. Na trhu najdete širokou škálu různých výrobků, které můžete své kočce zakoupit. Možná se netrefíte na první pokus ani s toaletou ani s podestýlkou. Některé kočky preferují vykonávat potřebu skrytě a ocení toaletu se stříškou.

  • Pelíšek

Přestože kočky se uvelebí prakticky všude a budete je nacházet na nejroztodivnějších místech, tak přesto pořiďte pelíšek. Každé zvíře potřebuje svůj vlastní vyhrazený prostor, který bude patřit jen jemu a kde se bude cítit naprosto v bezpečí.

  • Misky na vodu a na jídlo

Vybírejte těžší misky, které kočka nepřevrhne. Velikostně odpovídající krmné dávce, ale ne příliš velkou, protože se v ní kočka může uvelebit. Miska na vodu může být keramická nebo můžete investovat do kočičí fontánky. Zejména kočky milují pití z tekoucí vody a fontánka pro ně bude skvělým pomocníkem k zajištění pitného režimu.

  • Škrabadlo

Na škrabadlech si kočky brousí drápky. Pokud nebudete mít doma škrabadlo, tak si obrousí drápky o nábytek nebo o futra. Navnaďte kočku na škrabadlo pomocí šanty, která je pro kočky velmi lákavá. Zároveň naučte koťátko, že si může škrábat jen na vyhrazeném místě.

  • Hračky

Zde vše záleží jen na vás. Na vašich možnostech a představách. Existují takzvané kočičí stromy, které mohou mít megalomanské rozměry, ale stejně dobře si některé kočky vystačí s pár hračkami. Některé kočky dokonce nejsou hravé vůbec a všechny hračky odmítají.

  • Přepravka

Čas o času budete muset s koťátkem vyrazit na veterinu nebo jej někam převést. Přepravka je bezpečné místo na převoz, kde se kočka bude cítit bezpečně.

Přečtěte si také Jakou pořídit výbavu pro štěňátko? nebo Jak zlepšit pitný režim u kočky.

Fotografie