Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Proč je Senior Park jiný?

Mnoho starších lidí považuje odchod z domova do některého ze zařízení pro seniory za největší noční můru, neboť se bojí změn, které je tam čekají. Ne všechna tato zařízení jsou ale stejná. Existují také varianty, které nabízejí svým obyvatelům komfort, bezpečí, a zároveň možnost aktivního života. Jedním z takových zařízení je například Senior Park nedaleko Prahy, který lze považovat na obdobu domovů pro seniory či domovů s pečovatelskou službou. Zdejší život se však v několika zásadních bodech zcela liší.

Na rozdíl od výše zmíněných zařízení mají v Senior Parku obyvatelé k dispozici samostatné byty, do nichž je bezbariérový přístup. Celý bytový komplex je totiž zařízen jako jednopodlažní budova, která umožňuje bezbariérový přístup do všech svých částí. Střed objektu tvoří atrium, které slouží obyvatelům pro relaxaci a odpočinek.

Díky samostatnému bydlení mají obyvatelé možnost ponechat si své domácí mazlíčky, což je pro většinu starších osob velmi důležité, neboť právě čtyřnozí miláčci jsou jednou z hlavních náplní jejich života.

Senioři se zde také mohou plně zapojit do aktivního života, neboť je jim umožněno účastnit se programu, který je pro ně pravidelně sestavován. Tento program zahrnuje velmi rozmanité činnosti, z nichž některé se odehrávají přímo v Senior Parku, jiné se skládají z výletů po památkách a kulturních zážitcích. Záleží však pouze na rozhodnutí každého z nich, zda se dané akce zúčastní či nezúčastní. Další z výhod zdejší života je totiž i volný režim, který nikomu z obyvatel neurčuje, co musí daný den dělat. Každý může tedy trávit den dle svých zálib a zvyklostí.

Fotografie