Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Lékařská vyšetření

Kolonoskopie: vše, co potřebujete vědět

6. 9. 2022

Kolonoskopie nepatří mezi oblíbená vyšetření. Ve společnosti nemá zrovna pozitivní ohlas a při pouhém vyslovení této metody se spousta lidí otřepe hrůzou. Kolonoskopie opravdu není nejpříjemnější vyšetření, ale je nezbytná pro diagnostiku a případně pro léčbu některých zdravotních obtíží. Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Spánková laboratoř – vyspěte se konečně do růžova

16. 8. 2022

Mnoho lidí trpí poruchami spánku a nijak je neřeší. V některých případech nejde o nevhodnou spánkovou hygienu, ale problém může být zdravotní. Nebojte se svěřit se svými problémy obvodnímu lékaři. Možná vás dokonce pošle na vyšetření do spánkové laboratoře. Dnes si vysvětlíme, co vás čeká a jaké problémy zde můžete vyřešit.

Jak se připravit na gastroskopii

4. 5. 2022

Gastroskopie vyvolává všeobecné obavy. Mnoho lidí z ní má strach a na vyšetření přichází ve stresu a vystrašení. Pro hladký průběh vyšetření je však důležitá spolupráce pacienta a jeho uvolnění. Gastroskopie není nejpříjemnější vyšetření, ale rozhodně se nemáte čeho obávat.

Jak se připravit na spirometrii?

9. 3. 2022

Spirometrie patří mezi základní vyšetření pro stanovení funkce plic. Je absolutně bezbolestné a provádí se rutinně jako součást vyšetření u pneumologa. Pokud vás čeká toto vyšetření, tak se není čeho obávat. Za chvíli máte hotovo a možná se i zasmějete, protože sestry se obvykle snaží pacienty motivovat k lepším výkonům.

Jak se připravit na bronchoskopii

4. 2. 2022

Bronchoskopie se řadí k těm méně příjemným vyšetřením. Představa zavádění hadice do dýchacích cest vzbuzuje ve spoustě lidí obavy, ale není důvod k panice. Proškolený personál vám vyšetření ulehčí díky znecitlivění a zanedlouho budete mít všechno za sebou

Návštěva psychiatra - na co se připravit?

23. 12. 2021

Značná část populace trpí duševními poruchami a každým dnem počet nemocných přibývá. Pokud už rady od psychologa nepomáhají a vy se utápíte v depresích a ve výkyvu nálad, nejspíš je ideální čas navštívit takového odborníka, který vám dokáže pomoci. V tomto článku zjistíte, za jakých okolností již pomůže psychiatr.

Návštěva psychologa - na co se připravit?

16. 12. 2021

Stále více lidí se potýká se stavy, kdy se necítí dobře sami se sebou. Stává se jim, že začínají zapomínat nebo neustále přemýšlí nad věcmi, které nemají takový rozměr jako si sami myslí. Když se dívají na internet, hned si řeknou, že nejsou blázni a terapeuta nepotřebují. Ale jak to tedy je?

První návštěva gynekologie

18. 11. 2021

První návštěva gynekologie je důležitým milníkem v životě každé ženy. Některá na ni jde jako na prevenci již v době dospívání, jiná s návštěvou počká po prvním pohlavním styku. Vždy však probíhá podobně. Přečtěte si, co vás čeká, ať se můžete připravit.

Mamografie - vyšetření, které nic nestojí

4. 3. 2016

Zdá se vám, že jste si na prsu nahmatala divnou bulku nebo se chcete jen preventivně ujistit? Tak určitě neotálejte a navštivte svého gynekologa či praktického lékaře, který vás doporučí na základě vaší žádosti do speciálního centra, kde vás vyšetří.