Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Záněty

Zánět středního ucha umí potrápit

28. 4. 2023

Někdo na záněty středního ucha trpí a téměř při každém nachlazení ho ucho nebo uši bolí. Jiní to za celý život nepoznají ani jedinkrát. Podívejme se proto na zánět středního ucha blíže.

Zánět mozkových blan – vše, co potřebujete vědět

4. 10. 2022

Bakteriální nebo virová meningitida je velkým strašákem mnoha rodičů. Nejohroženější skupinou jsou právě děti a mladiství. Nástup příznaků může být poměrně nejednoznačný, ale rychlé a včasné rozpoznání nemoci výrazně zvyšuje šanci na přežití. Zjistěte, jak poznat zánět mozkových blan a ochraňte své dítě před rozvojem nemoci.

Zánět spojivek – nevítaný společník našich očí

30. 8. 2022

Zánět spojivek je poměrně časté onemocnění, které je velmi snadno přenosné. Přestože nejde o nijak nebezpečné onemocnění, tak s jeho léčbou neotálejte a vyhledejte lékaře. Zánět spojivek vás několik dní potrápí, ale s našimi radami jej zvládnete odhalit včas a nasadíte vhodnou léčbu.

Bylinky, které vám zahojí kůži

19. 7. 2022

Každého z nás už někdy potkala nějaké zranění. Ať už se spálíte, říznete nebo odřete, tak je důležité správné vyčištění a následná podpora hojení. Přes veškerou snahu nemusí hojení probíhat podle představ. V tuto chvíli můžeme zkusit nasadit přírodní léčbu, která nám může velmi pomoci.

Zánět ledvin aneb vše, co potřebujete vědět

8. 4. 2022

Zánět ledvin je bolestivé a nepříjemné onemocnění, které postihuje častěji ženy. Neléčený a zanedbaný zánět může přerůst v obrovský problém, proto s návštěvou lékaře neotálejte. Vše, co o zánětu potřebujete vědět, se dozvíte v dnešním článku.

Co obnáší zánět močových cest

2. 3. 2022

Zánět močových cest je nepříjemné onemocnění, které umí pěkně potrápit. V prvotní fázi si můžete pomoci sami doma, ale v pokročilejších stádiích vyhledejte lékaře. Neléčený zánět může vést až k nenávratnému poškození ledvin.

Jak předejít zanícení rány

2. 2. 2022

Porušení integrity kůže může vzniknout v důsledku úrazu, operace nebo chronickým onemocněním. Otevřené rány jsou vstupní branou pro mnoho patogenů, které mohou zkomplikovat hojení rány a ve větším rozsahu dokonce ohrozit zdraví nemocného. Správnou péčí dokážete vzniku infekce předejít.

Proč vynechat lepek z jídelníčku

20. 10. 2021

Lepek je v posledních letech často diskutovanou součástí naší stravy. Někomu škodí, někdo ho nesmí, jiný ho nejí záměrně a dalšímu je to jedno. Proč je lepek nevhodný i pro ty, kteří netrpí celiakií a jak ho ve stravě nahradit? Na tyhle otázky si dnes odpovíme.

Jak na zánět trojklanného nervu

4. 3. 2016

Úporné bolesti obličejové části, zubů, jazyka, ztuhnutí žvýkacích svalů, to vše je spojeno se zánětem trojklanného nervu. Opravdu nejde o bolest, kterou byste měli jen tak přejít. Určitě v tomto případě vyhledejte svého lékaře a poraďte se s ním.