Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Péče o ústa

Preventivní zubní prohlídka jednou ročně

Zubní péče je velmi důležitá. A po dlouhá léta jsme byli zvyklí, že máme nárok na dvě preventivní prohlídky u zubaře ročně. Což bylo skvělé, protože zubař díky tomu dokázal odhalit i začínající problém.

Mezizubní kartáček – proč ho používat?

Zkažené zuby, zubní kámen, zánět dásní, paradentóza – to jsou jedny z nejčastějších problémů, které nás v oblasti našich zubů potkávají. Správná hygiena a použití mezizubního kartáčku přitom mohou výrazně pomoci.

Přírodní pasty pro zdravější zuby

Pravidelná hygiena dutiny ústní je základním předpokladem pro zdravé zuby. Konvenční zubní pasty obsahují spoustu chemických látek, které mohou při delším používání narušit přirozené prostředí v ústech. Vyzkoušejte přírodní alternativu zubních past a vyzkoušejte rozdíl.

Kdy je čas na zubní implantáty

Každý zdravé zub obsahuje zubní kořen, který je zasazen pevně v čelisti, a zubní korunku, což je ta část zubu, kterou vidíme v dutině ústní. Někdy se ale bohužel stane, třeba po úrazu, že je zub narušen a je potřeba jej kompletně nahradit včetně zubního kořene. V tu chvíli přichází na řadu zubní implantát.

Zubař a děti aneb jak nevytvořit strach z ošetření

Zubní péče je neodmyslitelnou součástí zdravotní prevence a je nesmírně důležité k ní vést děti už odmala. Bohužel spousta dospělých má sama trauma ze zubního ošetření a svůj strach přenáší na děti, nebo ještě hůře zanedbává péči u sebe i svým potomků. Jak předejít strachu ze zubařů u dětí si prozradíme v dnešním textu.

Vyzrajte na opary

Opar je nepříjemný společník, který vyrazí zrovna ve chvíli, kdy je to nejméně vhodné. Bolestivý puchýř není ani estetický a ani příjemný. Zbavit se jej vyžaduje pár dní trpělivosti, ale s našimi radami se jich zbavíte rychleji a pro příště předejdete jejich opětovnému vzniku.

Návštěva dentální hygieny

V dnešní době je krásný úsměv standardem. Aby byl opravdu krásný, potřebují zuby správnou péči a jednou za čas dentální hygienu. Ta není pouze o pečlivém vyčištění zubů, ale také vás na ní naučí, jak správně zuby čistit. Podívejme se teď pečlivěji, co vše taková návštěva obnáší.

Tipy na přírodní bělení zubů

Kdo z nás by netoužil po krásně bílých zubech a zářivém úsměvu, byl by sám proti sobě. My vás naučíme jednoduché techniky, které si rychle osvojíte. Nic na nich totiž není, a přesto jsou účinné. V řadě případů přináší daleko lepší výsledky, než po návštěvě zubaře! Ordinační bělení zubů je navíc chemickým procesem - nehledě na to, že vás po proceduře navíc začnou bolet zuby. Přírodní bělení zubů přináší daleko zdravější a dlouhodobější efekt! 

Problém s afty

Afty jsou pro většinu lidí nepříjemnými paralyzéry úst, které dokáží potrápit. Člověk nemůže pořádně jíst, zvýšeně sliní a dokonce i polykání kolikrát působí bolest. Záleží, kde se aft lokalizuje a také v jakém počtu.