Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Bezbariérové bydlení

Bezbariérový vjezd do domu

21. 9. 2022

Plánovat stavbu nebo rekonstrukci pro osobu se sníženou pohyblivostí vyžaduje detailní přípravu a také pečlivost. Musíte naprosto přesně znát hendikep majitele a přizpůsobit mu každou drobnost. Pokud řešíte stavbu s dodavatelskou firmou, tak s nimi vždy řešte svoje potřeby již ve fázi projektu. Dnes se podíváme na řešení bezbariérové příjezdové cesty a vstupu do domu.

Bezbariérový dům nejen pro vozíčkáře

19. 4. 2022

Domy bez bariér jsou výhodné nejen pro vozíčkáře. Postavit je však není jednoduché a je třeba zvážit všechny aspekty již ve fázi nákupu stavebního pozemku a zakomponovat jisté úpravy i do projektu. Co vše si musíte rozmyslet a proč se vlastně pouštět do bezbariérového bydlení, si prozradíme v dnešním článku.

Co by se mělo nacházet v bezbariérové koupelně?

14. 1. 2022

V případě invalidního člena domácnosti, je velmi důležité bydlení specificky upravit jeho potřebám. Je to poměrně složitý a finančně náročný proces. Dnes však existuje mnoho bezbariérových bytů, které jsou uzpůsobeny tak, aby postižený mohl žít i samostatně a vše zvládl. Podívejme se na to, jak si zajistit finanční podporu na část vybavení pro handicapované a na co při zajištění bezbariérové koupelny rozhodně nezapomenout.

Proč je Senior Park jiný?

27. 1. 2017

Mnoho starších lidí považuje odchod z domova do některého ze zařízení pro seniory za největší noční můru, neboť se bojí změn, které je tam čekají. Ne všechna tato zařízení jsou ale stejná. Existují také varianty, které nabízejí svým obyvatelům komfort, bezpečí, a zároveň možnost aktivního života. Jedním z takových zařízení je například Senior Park nedaleko Prahy, který lze považovat na obdobu domovů pro seniory či domovů s pečovatelskou službou. Zdejší život se však v několika zásadních bodech zcela liší.