Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Endokrinologie

Méně častá endokrinologická onemocnění

3. 8. 2022

Endokrinologie je velmi zajímavý medicínský obor. Lékaři specializující se na tuto problematiku jsou tak trochu detektivové, protože musí často složitě pátrat po příčinách onemocnění. Co se týče endokrinologických poruch, tak si jako první představíme cukrovku a v těsném závěsu poruchy štítné žlázy. Existují ale další onemocnění žláz s vnitřní sekrecí, pojďme se podívat na ty méně časté.

Diabetes mellitus – nebolí a přesto může zabíjet

17. 5. 2022

Cukrovka je v současné době velmi rozšířené onemocnění, kterým trpí každý desátý člověk. Se vzrůstající incidencí máme tendence toto onemocnění bagatelizovat a zanedbávat prevenci i léčbu. Cukrovka však není tak nevinná, jak se na první pohled může zdát. Neléčený diabetes vás může dokonce zabít.

Co je to endokrinologie?

25. 1. 2022

Pod složitým názvem se skrývá medicínský obor, který se zabývá žlázami s vnitřní sekrecí. Většina laiků pravděpodobně netuší, jaké žlázy s vnitřní sekrecí v těle má. Začnou ho zajímat ve chvíli, kdy nastane nějaký problém.

Projevy hormonálních poruch štítné žlázy

24. 3. 2016

Onemocnění štítné žlázy patří do oboru endokrinologie. Štítná žláza produkuje hormony, které jsou za normálních okolností v rovnováze. Z rozmanitých příčin tomu však u všech jedinců nebývá a ti, kteří mají zvýšenou nebo naopak sníženou hormonální produkci, trpí nejrůznějšími příznaky.