Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Detoxikujeme organismus

Čistit si organismus a zbavovat tělo škodlivých toxinů by měl každý minimálně jednou ročně. Ideální dobou pro změnu stravovacích návyků je období jara a léta, kdy dozrává mnoho ovoce, můžeme se déle pohybovat na čerstvém vzduchu a sportovat jinde, než mezi čtyřmi stěnami posiloven a fitness studií. Celý proces detoxikace organismu by neměl trvat pouze několik dní či jeden týden, ale měli bychom se pořádně zaměřit na jednotlivé části těla a důkladně je pročistit. První věc, co bychom si však měli uvědomit je to, že pročištění organismu není dieta, díky které rapidně zhubneme. Je prováděna pouze proto, abychom se ve svém těle cítili lépe, byli spokojenější a netrápili nás zdravotní obtíže, jako například zácpa, průjem, pálení žáhy a podobně.

Základem je pitný režim

Prvním krokem je striktní dodržování pitného režimu. Důležité však je, pít pouze vhodné nápoje. Nejpříznivější tekutinou pro náš organismus je samozřejmě čistá voda, která je bez chuti a bez zápachu, což mnoho lidí odrazuje od jejího pití. Vodu ovšem můžete ozvláštnit citronem, pomerančem či grepem a rázem bude mít lepší příchuť a osvěží. Vhodné je také kombinovat ji s čerstvě vymačkanou ovocnou či zeleninovou šťávou, jež má blahodárné účinky a také dokáže zasytit.

Vhodná strava a dostatek pohybu

Nemusím asi dlouze vysvětlovat, že je potřeba zbavit jídelníček tučných a těžkých pokrmů, vyměnit smažená jídla za dušená či vařená. Důležitý je také pohyb. Není potřeba, abyste se dřeli, stačí pouze výlet na kole nebo každodenní procházka.

Správná životospráva nestačí

Není vůbec na škodu, když si při detoxikaci pomůžete lékárenskými přípravky, které bývají přírodní a jsou velmi účinné. K jejich obstarání můžete využít online lékárny, což vám ušetří mnoho času, který můžete využít efektivněji.