Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

10 důvodů, proč chodit do knihovny

1.     Trvalý přísun nových knih

Pokud jste knihomol s malým bytem a malým příjmem, tak by vás váš koníček za chvíli vystěhoval na ulici. Můžete si samozřejmě stáhnout elektronickou knížku, ale ochmatanému papíru se nic nevyrovná.

2.     Šetříte peníze

Knihy jsou drahé a to i ty elektronické. Stahováním nelegálních kopií nepodpoříte oblíbeného autora. Udělejte to alespoň registrací do knihovny.

3.     Potkáte stejně naladěné lidi

Mezi knihomoly najdete spoustu introvertů. Seznámit se pro ně je nadlidský výkon, protože šance, že ideální protějšek bude procházet jejich obývákem, je prakticky nulová. Možná ale potkáte ideální protějšek u stojanu s oblíbeným literárním žánrem. Hned máte téma k hovoru.

4.     Skvělý zážitek pro děti

Větší knihovny mají poměrně dobře zásobenou dětskou sekci. Pořádají také zážitkové akce pro děti. Přespávačka v knihovně, setkání s pohádkovými postavami nebo společné předčítání knih může z vašich potomků udělat nadšence do literatury.

5.     Přednášky a zajímavé akce

Knihovny pořádají akce i pro dospělé. Autorská čtení, autogramiády nebo čtenářské kluby přitahují spoustu čtenářů a můžete se seznámit s podobně smýšlejícími lidmi.

6.     Knihami to nekončí

Knihovny ve velkých městech půjčují časopisy, hudební nahrávky a také deskové hry. Ty jak známo, stojí ještě o mnoho více než knihy a ne každá hra je ta pravá. Není nic lepšího než si hru před nákupem náležitě vyzkoušet.

7.     Romantické prostředí knihovny

Každá knihovna má své jedinečné kouzlo. Knihovní kavárna nebo obyčejná křesílka na chodbě lákají k usednutí a přečtení pár stránek knížky. Možná zjistíte, že původně zamýšlený titul není to pravé ořechové a vrátíte jej. Díky fotce z knihovny, budete na sociálních sítích hned vypadat sofistikovaněji.

8.     Nové vědomosti

Díky čtení získáte nové a zajímavé vědomosti. Čtenáři knih mají bohatší slovní zásobu. Škoda, že jsou to většinou introverti a nemají si s kým promluvit.

9.     Ticho léčí

Ve všech knihovnách a čítárnách je ticho. Pro rodiče malých dětí je to ideální místo, kam se jít zrelaxovat po maratonu všetečných dotazů jejich potomků.

10.     Moderní výhody knihoven

Pokud se vám v knihovně nechce ztrácet čas, ale toužíte po knihách, tak je tu řešení i pro vás. Většina knihoven má rezervační systém a za drobný poplatek, někde zcela zdarma, vám knihy nachystají k výdeji. Vy přijdete a knihy si jen vyzvednete.

Zaujal Vás náš článek? Kromě péče o duši si můžete přečíst také o Detoxikaci organismu nebo Doplňcích stravy.

Fotografie