Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Prevence žilního onemocnění - křečové žíly

Jak předejít křečovým žílám?

Křečové žíly jsou dědičným onemocněním, které se může projevit v slabé míře již kolem třicátého roku života, nejčastěji však v pozdějším věku. Jedná se o nevzhledné onemocnění, které trápí nejednu ženu. Pryč je možnost nosit dlouhé sukně, navštěvovat pláže nebo sauny. Jak tomuhle onemocnění předejít, abyste si mohla užívat život naplno i v pozdějším věku?

Pravidelný pohyb

Pravidelný pohyb dokáže s naším tělem zázraky. Pokud už křečové žíly máte, je vhodné zaměřit se spíše na plavání nebo jízdu na kole – sporty, které tělo v tomto směru nenamáhají.

Teplá a studená sprcha

Při křečových žílách nebo jejich riziku je vhodné podpořit krevní oběh. To lze udělat skrze teplou a ledovou vodu, kdy obě varianty střídáte. Tělo se krásně prokrví. Sprchu byste měli vždy končit ledovou vodou. Taková sprcha je navíc vhodná také na psychiku.

Hormonální antikoncepce

Hormonální antikoncepce není zdravá pro žádnou ženu, spíše tělu škodí a při dlouhodobém užívání může vést k řadě zdravotních problémů. Žilní problémy jsou pouze jedním z nich.

Vitamíny v jídle

Do stravy je dobré zahrnout potraviny, které mají pozitivní vliv na žilní systém. Patří sem například vitamíny E a C, rutin a koenzym Q10. Konkrétně najdeme tyto látky v cibuli, česneku, červené řepě nebo červeném rybízu.

Stahovací punčochy

Někdy pomohou také stahovací punčochy – to především tehdy, pokud už máte první příznaky. Zde je však vhodné poradit se s lékařem.

Nohy ve zvýšené poloze

Pomoci mohou také nohy ve zvýšené poloze. Podpoříte tak cirkulaci krve v nohách. Pomoci může také kroužení chodidly. S tím souvisí také sezení s nohou přes nohu – tím zhoršujete průtok krve a zamezujete správnému proudění. Navíc si tím křivíte záda.

Závěrem ke zdraví

Závěrem, pokud bychom si článek shrnuli, můžeme říct, že stejně jako jakémukoli jinému onemocnění, i křečovým žílám lze předejít hlavně zdravou životosprávou a celkově pozitivním přístupem k životu. I to, jak přemýšlíme, se odráží na našem zdraví.

S péčí o zdravotní stav vám poradí také náš článek věnovaný blefaroplastice a se vzhledem zase příspěvek o permanentním make-upu rtů.

Fotografie