Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Vhodné potraviny pro detoxikaci organismu

Škodlivé látky v lidském těle

Látky, které lidskému tělu škodí, dnes najdeme ve vodě, která je kontaminovaná, v potravinách, které jsou pěstovány za použití chemie i v ovzduší, které dýcháme. Zkoušely jste někdy odjet na dva týdny do přírody a následně se vrátit do města? Je to obrovský rozdíl. Aby bylo lidské tělo schopné fungovat v těchto podmínkách dlouhodobě, potřebuje určitou podporu. Vedle vitaminů a řady doplňků stravy, například macy, jsou to vhodné potraviny, které lidský organismus čistí a pomáhají mu dojít k zdravé vnitřní rovnováze.

Nejvíce postižená jsou zpravidla játra, ledviny, samozřejmě také střeva a lymfatický systém.

Základní způsoby detoxikace organismu

Pokud nemáte vážnější zdravotní problémy, není většinou potřeba ihned sahat po přípravcích pro detoxikaci – většinou postačí to, co už máte doma nebo co koupíte v běžném obchodě. Základem by měl být dostatečný pitný režim. Ideální je čistá voda – vynechejte všechny sirupy, sladké nápoje a minerálky. Tabu jsou energetické nápoje, kofein ve všech podobách, káva a podobně. Zařadit můžete bylinkové čaje a to vždy ideálně s rozmyslem podle toho, co si přejete aktuálně řešit nebo sáhněte rovnou po detoxikačním čaji.

Zvolit si můžete také půst nebo zvýšit pohyb.

Vhodné potraviny

Při detoxikaci je vhodné zařadit některé potraviny. Ty podporují detoxikaci různými způsoby – například podporují vyplavování toxinů nebo detoxikaci krve. Také dokážou ochránit jaterní buňky a obsahují antioxidanty.

Zázvor

Zázvor obsahuje důležité silice, které podporují krevní oběh a trávení. Látky v něm obsažené dokážou zničit, bakterie, viry i houby. Navíc podporuje správnou funkci lymfatického systému.

Červená řepa

Červená řepa výrazně podporuje peristaltiku střev, je výborným antioxidantem a navíc ovlivňuje činnost jater a pomáhá ji uvést do rovnováhy.

Česnek

Česnek je známý především pro své antibiotické účinky. Dokáže účinně zničit viry, bakterie i plísně. Navíc podporuje tvorbu bílých krvinek a snižuje tlak.

Citrón

Opět se jedná o potravinu fungující jako antioxidant. Především má však vysoký obsah vitaminu C, takže se hodí v období, kdy je zvýšený výskyt chřipek a nachlazení.

Avokádo

Avokádo pomáhá při detoxikaci jater. Navíc blokuje karcinogeny.

Jablko

Jablko je výborným zdrojem betakarotenu. Obsahuje vitamin B, C a E. D8le v jeho složení najdeme železo, zinek, draslík nebo hořčík. Jablko příznivě ovlivňuje funkci jater a podporuje tvorbu zdravé střevní mikroflory.

Brokolice

Brokolice obsahuje enzymy, které výrazně podporují funkci jater a metabolismus.

Co je nejvhodnější?

Každý lidský organismus je jedinečný a v každém životním období vám sedne něco jiného. Neexistuje jeden jediný ideální recept, který by vyřešit vaše problémy. Důležité je být k sobě vnímaví a dát tělu vždy to, co právě potřebuje.

Fotografie