Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Jak si vybrat nejvhodnější doplňky stravy?

Pomohou a vrátí zdraví

Nejčastěji kupovaným doplňkem zdraví jsou multivitaminy. A to ať už ty určené pro děti, nebo ty pro dospělé. Komplexní multivitaminy se hodí užívat zejména od podzimu do jara, kdy je nápor na naši imunitu nejvyšší, ze všech stran nás ohrožují respirační onemocnění a každou chvíli jsme nachlazení. Multivitaminy s tím mohou velmi dobře pomoci. Důležité je užívat je pravidelně a udělat si z toho zvyk. I tak ale nezapomínejte na ovoce a zeleninu, protože multivitaminy by neměly být jejich náhradou, nýbrž pouhým doplňkem.

Minerály

Chybí vašemu tělu nějaké minerály? Sami to jen těžko odhalíte, ale příznaky už se mohli projevit. Pokud vás trápí únava, špatně se soustředíte, špatně usínáte, trápí vás často určitý typ zdravotních problémů, může za tím stát právě nedostatek určitého typu minerálů. Pokud chcete mít jistotu, můžete vašeho praktického lékaře požádat o rozbor krve. Z ní přesně zjistíte, čeho máte málo.

V lékárně se pak dají koupit doplňky stravy, které obsahují jen určitý typ (nebo určitou skupinu) minerálů. Ty je potřeba užívat dlouhodobě, aby se jejich hladina v těle srovnala. A zároveň byste měli do jídelníčku zařadit potraviny, které jsou na daný typ minerálů bohaté a které vám je do těla dodají v přirozené formě.

Podpora pro mozek i klouby

Ve vyšším věku už tělo neslouží tak dobře jako v mládí. Bolí klouby i záda, paměť se zhoršuje, kondice upadá. Ale i tento stav můžete aspoň o něco zlepšit nebo ho udržet na stávající, ještě docela dobré úrovni. I k tomu vám mohou pomoci doplňky stravy. Vyberte si v lékárně takové, které se přesně zaměřují na váš problém.

Bolí vás klouby? Zvolte nějaký přípravek obsahující látky posilující klouby. Stojíte o dobrou mentální kondici? I takových tabletek najdete v lékárnách velké množství a s mnoha přínosnými látkami. Trápí vás něco jiného? Poptejte se lékárníků, kteří jsou vzdělaní a ve svém oboru se vyznají – mohou vám doporučit vhodné prostředky, které nejsou na lékařský předpis, ale přitom pomáhají.

Čaje

Nezapomínejte ani na různé bylinné čaje. Ty mohou pomoci zlepšit různé zdravotní potíže, podpoří imunitu a dostanete díky nim do těla i přínosné látky z bylin, které (pro většinu lidí) nejsou škodlivé, ale naopak nám prospívají. Šálek bylinného čaje by se měl stát nedílnou součástí vašeho pitného režimu, a to v zimě, v létě – zkrátka kdykoliv. Jen si dejte pozor ve specifických situacích, například v těhotenství nebo při kojení, kdy existuje řada výjimek.

Přečtěte si také Detoxikujte organismus díky čajům nebo Preventivní zubní prohlíka jednou ročně.

Fotografie