Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Proč byste měli užívat zelený ječmen právě vy?

Co obsahuje zelený ječmen?

Zelený ječmen je ve své podstatě druh trávy, ze které se sbírají mladé zelené výhonky a dále se zpracovávají. Znali ho nejen naši předci, ale hojně jej využívali ve starém Egyptě nebo Číně. Zelený ječmen nás už svou barvou přesvědčuje, že je zdravý. Dnes už víme, že obsahuje mnoho účinných látek a právem jej zařazujeme mezi superpotraviny.

A co tedy zelený ječmen obsahuje? V první řadě je to celá řada vitaminů skupiny B, vitamín C, E, a K. Z minerálních látek zde najdeme vápník, draslík, měď, železo či fosfor. Je bohatý na vlákninu, které máme ve své stravě obecně nedostatek. Najdeme v něm také 17 aminokyselin.

Velmi důležitou složkou je také cholin, který je základním kamenem acetylcholinu. Ten v těle slouží k přenosu nervových vzruchů. Vědci se domnívají, že jeho nedostatek může být jedna z možných příčin Alzheimerovy choroby.

Jak nám zelený ječmen prospívá?

V poslední době začíná vzrůstat obliba zdravého životního stylu. Lidé se snaží sportovat, zařadit do jídelníčku vitamíny a případně užívat vhodné doplňky stravy. Objevení superpotravin nám dalo možnost načerpat velké množství zdraví prospěšných látek z jednoho zdroje, protože jsou zde obsaženy ve velmi vysoké koncentraci.

Zelený ječmen díky vysokému obsahu minerálů, vitaminů a dalších prospěšných látek podporuje metabolismus, působí protizánětlivě a také posiluje imunitu. Je vhodný do očistných jarních kůr nebo detoxů.

Zároveň však musíme zmínit, že žádná superpotravina nefunguje sama o sobě. Pokud se budete cpát nezdravým jídlem, sedět celé dny u televize a večer si dáte zelený ječmen, tak žádné účinky nepocítíte. Hlavní je dodržovat zdravý životní styl a jakékoliv doplňky včetně superpotravin, brát jako nástavbu.

Jak jej zařadit do svého jídelníčku?

Zelený ječmen se obvykle prodává ve formě jasně zeleného prášku, který lze rozmíchat ve vodě. Jeho chuť je však velmi výrazná a nemusí sednout každému. Prášek si můžete přidat do smoothie s ovocem, které neutralizuje jeho chuť. Pokud jej nezvládnete ani takto vypít, tak máte možnost užívat ječmen v kapslích. V této formě však vyjde jedna dávka o něco dráž než užívání sušeného prášku.

Přečtěte si také Proč se vyplatí užívat rybí olej? nebo Bylinkami proti depresím a úzkostem

Fotografie