Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Proč se vyplatí užívat rybí olej?

5 skvělých účinků rybího oleje

  1. Krásné nehty, kůže i vlasy

Látky obsažené v rybím oleji dokážou zlepšit vzhled pokožky. Sníží počet pupínků a vaše pleť bude elastická a zářivější. Podporuje také růst vlasů a nehtů a pomáhá v boji proti jejich třepení. Krásnou pleť i vlasy si můžete zajistit už v kuchyni – správnými výživovými doplňky.

  1. Spalování tuků

Rybí tuk pomáhá spalovat tuky a podporuje tělo v jejich využívání při sportovní aktivitě. Mnoho lidí se bojí suplementovat rybí tuk, protože po něm ztloustnou. Tato obava je však lichá a naopak jim může v redukci výrazně napomoci.

  1. Podpora pro sportovce

Každý sport je nápor na organismus. Pro lepší výkony je důležitý nejen pravidelný trénink, ale také regenerace. Při výkonnostních sportech, kde je kladen důraz na pravidelné tréninky pomůže doplnění rybího oleje.

  1. Balzám pro nervovou soustavu

Rybí olej je skvělým doplňkem pro udržení zdravé nervové soustavy. Těhotným ženám je doporučena jeho suplemenmtace, aby byl zajištěn správný vývoj mozku a nervové soustavy u plodu.

  1. Skvělý pro srdce a cévy

Přestože jsou tuky většinou velkým strašákem v případě srdečních chorob, tak rybího oleje se bát rozhodně nemusíte. Naopak pomáhá udržet zdravou hladinu cholesterolu a dokonce snižuje riziko infarktu myokardu.

Jak vybrat rybí olej

U rybího oleje se vždy zajímejte o obsah omega 3 mastných kyselin a konkrétně o EPA a DHA. Člověk je nedokáže vytvořit a je třeba jejich doplňování. Vybírejte doplňky s vysokým obsahem těchto látek. Doporučená denní dávka je 250 mg EPA a DHA dohromady.

Některé levnější rybí oleje mohou mít menší obsah těchto látek a ve finále musíte zvýšit denní dávku, abyste dosáhli nějakých benefitů. Ve výsledku pak zjistíte, že vás možná dražší a kvalitnější olej vyjde levněji, protože jej nespotřebujete tak rychle.

Pohodlné užívání

Rybí olej má pro spoustu lidí nepříjemný pach i chuť. Kapalné formy se vyrábějí také v ochucené variantě, která může užívání zpříjemnit. Někomu může tato forma dělat špatně od žaludku a rybí chuť se jim vrací do krku.

V tomto případě můžete sáhnout po kapslích, které jsou stejně účinné, ale mnohem přátelštější k užívání. Jsou vhodné i pro menší děti, které tekutý rybí olej ve většině případů odmítají.

Přečtěte si také Klíčky v kuchyni: nálož zdraví v malém balení nebo Maca jako ideální doplněk stravy.

Fotografie