Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

6 tipů pro zářivou pleť i bez make-upu

1) Ženský hormonální systém

Ženský hormonální systém dokáže s naším tělem zázraky. A také nás umí pěkně potrápit. Hormonální systém, který je v nerovnováze, může vést k únavě, pocitům napětí, úzkostem a depresi. Dokáže nám znepříjemnit intimní stránku našeho těla, zhoršit kvalitu sexuálního života a projevit se zhoršením pleti, vlasů a celkového vzhledu našeho těla, včetně nedostatku energie.

Hormonální systém lze uvést zpět do rovnováhy zdravým životním stylem. Zdravou a vyváženou stravou, pohybem, meditací a pozitivním myšlením. Důležitý je také pitný režim – tělo obsahuje přibližně 60% vody, a při své obnově potřebuje dostatek vody pro vlastní stavbu. Vhodná je šungitová voda. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že po silných meditacích mé tělo potřebuje až dvojnásobné množství vody.

Vhodná jsou také cvičení, podporující správné proudění energie v těle, například jóga nebo Tai Chi.

2) Přírodní doplňky stravy pro zdravé ženské tělo

Z přírodních látek můžete tělo podpořit macou, rostoucí v Andách ve 4 km nad mořem. Tělu dodá sílu a energii. Pro ženy je vhodná bílá a červená maca. Černá varianta se doporučuje spíše mužům.

S formováním ženských křivek vám pomůže aguaje, obsahující látky podobné ženským hormonům.

S péčí o pleť vám pomůže také náš článek Vhodné potraviny pro detoxikaci organismu.

3) Multivitaminy jako doplněk stravy

Většina potravin, která se prodává v běžných obchodech, je dnes pěstována za nevyhovujících podmínek při použití chemie a umělého zrání. Částečným řešením je nakupovat kvalitní a čerstvé potraviny od farmářů. I tak ale tělu prospěje, pokud mu dodáte potřebnou dávku vitaminů formou vhodného doplňku stravy. Multivitaminy však musí být kvalitní, nedoporučuji je kupovat v běžné lékárně, spíše se podívejte na e-shopy zaměřené na fitness.

4) Omega 3 mastné kyseliny a Ginkgo Biloba

Dalším vhodným doplňkem jsou Omega 3 mastné kyseliny, podporující kardiovaskulární systém a Ginkgo Biloba. U obojího je potřeba se podívat na obsah prospěšných látek (některé kapsle s Omega 3 jich mají až několikanásobně více a u Ginkga je to stejné). Po měsíci užívání, včetně výše zmíněných multivitaminů, jsem byla až překvapena, kolik mám najednou energie a jak dobře se mohu cítit po psychické stránce.

V e-shopech s fitness najdete zásobníky na vitaminové doplňky, které se vejdou do kabelky a vypadají mnohem lépe, než klasické lékovky z lékárny.

5) Vitamíny důležité pro pleť

Vitamíny jsou důležité také pro naši pleť. Patří mezi ně například vitamin C a niacinamid.

Vitamin C

Vitamin C působí na pokožku jako silný antioxidant. Pomáhá barevně sjednotit pleť a je důležitou složkou tvorby kolagenu v kožních buňkách, takže snižuje výskyt jemných vrásek.

Niacinamid

Niacinamid je formou vitaminu B. Podporuje tvorbu kolagenu a kyseliny hyaluronové a pomáhá tak zmírnit výskyt rozšířených pórů a jemných vrásek.

6) Přírodní kosmetika

Pro přirozený a zdravý vzhled je důležité používat přírodní kosmetiku. Vybrala jsem tři zajímavé složky, které najdete v mnoha přírodních produktech.

Meruňkový olej

Meruňkový olej je vhodný pro většinu typů pleti. Vyznačuje se vysokým obsahem nenasycených esenciálních kyselin, zklidňuje pokožku a má výborné hydratační vlastnosti, takže je vhodný i pro suchou pleť. Obsahuje řadu vitamínů B, které mají hojivé účinky.

Olej z vlašských ořechů

Olej z vlašských ořechů obsahuje mastné kyseliny, vitaminy a minerály, které pomáhají zvláčnit pokožku. Je vhodný pro suchou a zralou pleť. Je lehký a rychle se vstřebává.

Kopřiva

Kopřiva obsahuje řadu prospěšných vitamínů a minerálních látek. Pleť prohřívá a hydratuje ji. Navíc působí také proti otokům a pomáhá rozjasnit známky únavy.

Pouze péče vycházející z Lásky je ta pravá. Pečujme s láskou nejen o sebe, ale také o své okolí, vlastní život a vše, co toužíme nechat vzkvétat.

Fotografie