Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Jak vybrat řasenku pro váš typ řas?

Je značka základ kvality?

Na trhu jsou k dostání řasenky za stokorunu, ale také řasenky za tisícovku. Je dražší řasenka automaticky zárukou úspěchu? Drahé řasenky jsou obvykle od takzvaných high end značek, které jsou známé po celém světě a jsou synonymem pro luxus. High end výrobky nemusí sedět každému a i zde je třeba vybírat produkt vhodný pro vás.

Všechny řasenky dostupné v České republice jsou podrobeny potřebným testům a výrobky z drogerie musí splňovat stejné standardy jako produkty z parfumerií. Máte-li citlivé řasy, tak se někdy stane, že vám řasenka nemusí sednout kvůli složení. V tom případě se podívejte na hypoalergenní řasenku nebo hledejte výrobek s jiným složením.

Kartáček vytvoří požadovaný efekt

Řasenek je k dostání nepřeberné množství a každá žena si mezi nimi jistě vybere tu pravou pro sebe. Asi nejdůležitějším atributem je tvar kartáčku, který ovlivní výsledný efekt.

  • Dlouhý rovný kartáček: prodlouží řasy, snadno se používá,
  • prohnutý kartáček: natočí řasy jako kleštičky,
  • velké kartáčky: obalí každou řasu barvou a vytvoří velký objem,
  • zúžené kartáčky: ideální pro drobné řasy a detailní práci, používají se na také na spodní víčko,
  • hřebínky: oddělí řasy od sebe, ideální pro neslepené řasy.

Kouzlení s barvami

Nejpoužívanější barvou je samozřejmě černá, která dodá každému pohledu hloubku a oko opticky zvětší. Pro blondýnky však může být na denní nošení poměrně tmavá, proto mohou raději sáhnout po hnědé alternativě.

Zejména v létě se toužíme odvázat a oblékáme se extravagantněji. Barevnou řasenkou se ještě o něco více odlišíte. Modrá řasenka vypadá skvěle k letnímu opálení. Fialové odstíny vyniknou u žen se zelenýma očima. Pokud nemáte odvahu na divoké barvy, tak využijte třpytivé řasenky, které se na slunci krásně lesknou.

Další vlastnosti řasenek

Při výběru řasenky je důležitá také její textura. Některé řasenky jsou velmi tekuté a dlouho zasychají, na druhou stranu vám vydrží o něco déle. Příliš hutná řasenka rychleji vysychá a na řasách může vytvářet hrudky. Vyzkoušejte několik textur a pak se rozhodněte, co vám vyhovuje.

Zejména v létě oceníte voděodolnou řasenku, která s vámi půjde i na koupaliště. Dejte si však pozor ve vířivce nebo v sauně. Voděodolné řasenky odolají chladnější vodě, ale v teplé se mohou smýt. Raději ji vyzkoušejte nejdříve doma smýt teplou vodou a uvidíte, jestli s vámi může do wellness.

Přečtěte si také Jak vybrat rtěnku nebo jak na Permanentí make-up rtů.

Fotografie