Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Jak vybrat rtěnku

Ta pravá barva pro vás

Vybírat rtěnky podle barevné typologie je klasika, která v současnosti dostává na frak. Fialové odstíny jsou jen pro brunetky a růžová jen pro blondýnky? Ale kdepak. Dnešní doba nahrává experimentům a kdokoliv může nosit jakoukoliv barvu.

Pokud jsme vám tímhle tvrzením zamotali hlavu, tak pusťte z hlavy výběr odstínu podle očí nebo podle vlasů a zaměřte se na svůj tón pleti. Poznáte jej na zápěstí. Modré žilky značí světlý podtón a zelené naopak tmavý.

Světlému tónu bude slušet růžová a červená a tmavému zase broskvová, korálová či hnědá. Barevný tón není dogma, ale pro kosmetické začátečnice může být snadným vodítkem k nákupu té pravé rtěnky.

Jakou formu rtěnky

Současný trh nabízí různé formy aplikace pro všechny ženy. Klasický vysunovací aplikátor je nestárnoucí a vypadá elegantně a sofistikovaně.

Tekuté rtěnky vyžadují větší preciznost při nanášení, ale jsou více pigmentované a vydrží na rtech opravdu dlouho.

Méně tradiční jsou rtěnky ve formě takzvané crayon, která připomíná ořezávací tužku. Tyto rtěnky se neořezávají a jsou o něco méně tuhé než klasické rtěnky. Zároveň plní funkci balzámu na rty.

Velice zajímavé jsou také pigmentované lip stainy neboli vody na rty. Nenechte se zmást texturou, jsou bohatě pigmentované a vydrží opravdu dlouho. Do rtů se vpijí a nesmyjí se ani při jídle.

Pro jakou příležitost

Na denní líčení vybírejte méně křiklavé barvy. Světlejší odstíny nebo nude barvy dotáhnou vaše denní líčení k dokonalosti. Večer klidně popusťte otěže kreativity a rozjeďte to s crazy odstíny fialové, modré nebo zelené.

Stejně jako jsme zmiňovali, že barevná typologie není dogma, tak i speciální rtěnky pro určité příležitosti prakticky neexistují. Chcete nosit ve dne křiklavou červenou? Můžete, když si na to troufáte.

Dříve také platilo, kdy žena mohla mít výrazně nalíčené oči nebo rty, nikdy ne obojí. Ani tohle pravidlo dávno neplatí. Současné trendy v líčení se neustále posouvají a dovoleno je prakticky cokoliv na komkoliv a kdykoliv.

Je značka zárukou kvality?

Rtěnky od světoznámých značek jsou velmi drahé a vysoká cena automaticky nezaručuje, že vám budou sedět. Možná právě vám sedne nejlépe kousek z drogerie za dvě stovky. Nebudeme si nic nalhávat, ženy touží po luxusních věcech a vlastnit high end rtěnku je uspokojující.

Značka opravdu není zárukou, že vám rtěnka sedne. Pozor si však dejte u zářivých a méně klasických odstínů. Fialové nebo modré pigmenty je těžké vyrobit v dobré kvalitě a levnější značky často zaostávají. Tyto rtěnky navíc každou nedokonalost trestají. Snažte se kupovat výrazné odstíny v kvalitním provedení, přirozené tóny prominou i nedokonalejší zpracování.

Přečtěte si také 6 tipů pro zářivou pleť i bez make-upu nebo Permanentní make-up rtů.

Fotografie