Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Každodenní péče pro krásnou a zdravou pleť

Ranní pečující rutina

Ráno dělá den a přesně v tomto duchu se ponese i naše pečující rutina. Přestože jste v noci jen spali, tak se na pleti usadil prach z polštáře, který je třeba odstranit. V noci pokožka nezahálí, proto na ní najdeme také maz.

Prvním krokem by mělo být čištění pleti pomocí pěny nebo gelu. Následně aplikujte denní krém a ani v zimě nezapomínejte na přípravky s SPF. Zejména rty trpí slunečním zářením a jsou často opomíjené. Teprve poté se věnujte líčení a dekorativní kosmetice.

Máte-li po ránu problémy s oteklými víčky nebo kruhy pod očima, tak zařaďte do rutiny oční krémy na zesvětlení. S otoky zatočí chlad, takže vám pomůže opláchnutí studenou vodou nebo ledově vychlazené gelové polštářky.

Večerní rituál péče

Večer je třeba pleť zbavit veškerých zbytků dekorativní kosmetiky, nečistot a připravit ji na noc. Pleť nejlépe odlíčíte mlékem, hydrofilním olejem nebo odličovací vodou. Opět se řiďte svým typem pleti, protože každá vyžaduje jiný přístup.

Zbytky nečistot odstraňte čistícím gelem ve sprše a jednou týdně použijte peeling. Následně pleť tonizujte a sáhněte po séru, které se vstřebá hluboko do kůže. Následně aplikujte noční krém, který na rozdíl od denního neobsahuje UV filtry a je výživnější.

Co s pletí také souvisí

První věc, kterou musíme zmínit je výživa a hydratace zevnitř. Pokud dbáte na dostatečný pitný režim, tak jsou vaše vrásky vypnuté a pleť vypadá mlaději. Bez vody budete vadnout jako květina. Co se týče stravy, tak její kvalita ovlivní i pleť. Jezte vyváženě a zařaďte doplňky stravy s kolagenem.

Krása se tvoří také během spánku. Dostatek spánku vám zajistí odpočatou a vypnutou pleť. Pokud se nevyspíte, tak vás druhý den čekají kruhy pod očima a oteklá víčka. Dostatek kvalitního spánku není všechno. Důležitá je také hygiena ložního prádla. Povlak na polštář měňte v intervalu 2x týdně a vsaďte na přírodní materiály jako je bavlna nebo hedvábí.

TOP 8 tipů na potraviny, které podporují zdravou pleť

  • Avokádo - avokádo je nejen lahodné, ale také prospěšné pro zdravou pleť. Jeho obsah omega-9 mastných kyselin a vitamínů E a C pomáhá udržovat optimální hydrataci pokožky a chránit ji před negativními vlivy prostředí.
  • Losos - losos patří mezi ryby bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které jsou klíčové pro podporu zdravé pokožky. Tyto tuky napomáhají snižovat záněty, což může přispět k redukci akné a udržení elasticity kůže.
  • Ořechy - ořechy jsou skvělým zdrojem vitamínu E, zinku a antioxidantů, které působí jako ochranný štít pro pleť. Mastné kyseliny, které obsahují, jsou důležité pro zachování pružnosti kůže.
  • Brokolice - brokolice se pyšní obsahem vitamínu C, který podporuje tvorbu kolagenu, klíčového proteinu pro pevnost a pružnost pokožky. Zároveň obsahuje antioxidanty, které chrání pleť před volnými radikály.
  • Červený pepř - červený pepř je bohatý na vitamín C a betakaroten, což jsou látky, jež posilují hydrataci pokožky a přispívají k jejímu zdravému vzhledu.
  • Ovoce s vysokým obsahem vody - ovoce jako meloun, jahody a ananas obsahuje vodu, což podporuje optimální hydrataci pokožky. Vitamín C a antioxidanty v ovoci napomáhají zlepšit barvu a celkový stav kůže.
  • Rybí olej - rybí olej je významným zdrojem omega-3 mastných kyselin, které mají protizánětlivé účinky. Pravidelný příjem rybího oleje může pomoci v boji proti kožním problémům a celkově podpořit zdravou pleť.
  • Luštěniny - luštěniny, jako jsou fazole, čočka nebo cizrna, jsou bohaté na bílkoviny, zinek a vitamín E. Tyto živiny jsou klíčové pro obnovu a regeneraci buněk kůže, což přispívá k udržení mladistvého vzhledu.

Zahrnutím těchto potravin do stravy nejen posílíte zdraví své pleti, ale také přispějete k celkovému dobrému stavu organismu. Pamatujte, že vyvážená strava, dostatek vody a péče o pleť zvenčí jsou klíčové pro dosažení optimálního vzhledu a kondice vaší pokožky.

Přečtěte si také Jak vybrat rtěnku nebo co obnáší Permanentní make-up rtů.

Fotografie