Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Žena jako bohyně. Ale má to své meze

Ezo táhne

Ženy se své ženství snažily odhalit odjakživa. Vždy mezi nimi existovala nějaká šamanka, duchovní vůdkyně či bylinkářka, která je učila objevovat jejich vnitřní já, oprostit se od strastí světa a snažit se pomocí různých technik nahlédnout do nekonečných hlubin vědomí nebo dokonce celého vesmíru. Muži nejsou ezoterice tolik nakloněni jako ženy a jsou v mnoha ohledech praktičtější a přízemnější. Ale ezoterika v posledních letech znovu táhne a přiklání se k ní i řada jinak racionálních a zcela praktických žen. Hledají totiž něco, co jim schází.

Meditace a jóga

Báječnou cestou k našemu vnitřnímu já, k souznění a k objevení cesty životem je meditace, případně jóga. Tyto prastaré techniky nás dokážou uvolnit, zahánějí stres, uklidňují. Naučíme se při nich jinak dýchat, odbourat agresi a zlost, začneme se díky nim chovat jinak i v běžných situacích a dokážeme na lecjaké problémy nahlížet i jinak než dosud. Pokud se chce někdo oprostit od strastí života, jsou právě toto ideální způsoby, jak to udělat.

Pozor na ezo skupiny

Bohužel, někteří lidé tento přirozený sklon k duchovnu zneužívají. Zvlášť díky sociálním sítím je to jednodušší než kdy dřív. Takže různé ezo vůdkyně a pomocnice v hledání duchovna a ženství propagují své názory na sociálních sítích, shromažďují kolem sebe své příznivkyně a předkládají jim své myšlenky. Leckdy nejde o žádné nebezpečné myšlenky, ale někdy také ano, což se ukázalo například při pandemii Covid-19. Případně tyto samozvané šamanky prodávají různé své produkty nebo zvou ženy do svých kurzů a na své workshopy. Ty jsou samozřejmě placené a leckdy jde o tisíce až desítky tisíc korun.

Hledejte s rozumem

I vy hledáte nějaký smysl života, chtěli byste lépe poznat sami sebe nebo zkrátka hledáte možnost, jak získat odstup od starostí běžného dne? Ezoterika je v tomto ohledu zajímavým nástrojem a může vám v mnoha ohledech pomoci. Ale vždy je třeba přistupovat k ní s pokorou a hlavně se selským rozumem. Hledání odpovědí na hluboké existenciální otázky je přirozené – ale sypání peněz těm, kteří se tváří jako spasitelé, nebývá nejlepší cestou, jak toho dosáhnout. Řada lidí už to zkusila a pochopila, řada je nepoučitelných a dál utrácejí své úspory za ezo literaturu a různé kurzy. Proto vždy dávejte pozor na to, jakého vůdce se rozhodnete následovat. A zamyslete se nad tím, jestli ho vůbec potřebujete.

Přečtěte si také Detoxikujte organismus díky čajům nebo Detoxikace není vždy dobrý nápad. Kdy se jí vyhnout?

Fotografie