Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Jak zlepšit pitný režim u kočky

Fontána pro kočku

Nejen Zuzana může mít svou vlastní fontánu. V dnešní době lze koupit celou řadu fontán pro kočky, od těch jednodušších řádově za několik set korun až po dražší modely. Některé kočky totiž nerady odstátou vodu a potřebují ji neustále čerstvou. Pokud tedy nejste s kočkou celý den doma, například na homeoffice a ona nemá možnost si vám kdykoli o vodu říct, je dobré pořídit fontánu.

Údržba fontány není nijak náročná. Přibližně jednou za dva týdny je potřeba fontánu vypojit ze zásuvky, kompletně rozebrat a vyčistit, jinak stačí dolévat vodu. Součástí fontány je filtr, který je potřeba pravidelně měnit, ale který není nijak cenově nákladný.

Kameny ve vodě

Máte zvědavou kočku? Dejte jí do misky velké oblázky, které budou vykukovat nad hladinu vody. Kočka bude zvědavá, bude je lovit tlapkou, olizovat si mokrý kožíšek a olizovat samotné kameny. Uvidíte. Jen dejte pozor, aby byly opravdu čisté a voda nebyla zanesena.

Voda v jídle

Dostává vaše kočka kapsičky nebo konzervy? Přidejte do jídla trochu vody navíc a pečlivě vše rozmíchejte – udělejte z jídla takovou kašičku. Kočka ji sní a bude jí chutnat. Dostane tak do sebe víc tekutin.

Některé kočky milují ovoce, třeba červený meloun nebo zeleninu, například čerstvý okurek. Zkuste, zda to není případ i vaší kočky. Hlavně v létě, kdy jsou všude červené vodní melouny, jí můžete dát kousek na chuť. Uvidíte, že si dá ráda s vámi. Stejně jako lidé, i kočky mají někdy zvláštní chutě a najdou se i takové, které dají přednost již zmíněnému okurku před kolečkem šunky.

Skleničky s vodou

Jak se říká, co je zakázané, to je chtěné. Zkuste nastražit skleničku nebo misku s vodou za křeslo nebo za skříň, kde víte, že ji kočka najde. Během jejích nočních aktivit to pro ni bude velký objev a bude se chtít napít.

Zalité květináče

Některé kočky zase milují vodu z podmisek u květináčů. Počítejte s tím, dejte k některým květináčům větší podmisku a nechte kočku napít. V domě, kde žijí zvířata, byste nikdy neměli používat hnojiva a podobně – kočka se může z misky u květináče napít, aniž byste si toho všimli.

Dva tipy na závěr

S péčí o pejsky vám poradí náš článek Když pejska bolí zub.

S našimi zdravými tipy můžete o své zdraví pečovat i vy, například prostřednictvím vhodných doplňků stravy.

Fotografie