Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Jakou pořídit výbavu pro štěňátko?

Kdy a kde nakupovat?

Věci pro štěňátko nakupujte vždy před jeho samotným příjezdem, aby nemuselo nikde čekat a na první seznámení se s novým domovem mělo vše připravené a mohlo si rychleji zvyknout a cítit se bezpečně. To, kdy věci pořídíte, je už na vás. Je důležité to však před příjezdem připravit. Zvolte správné umístění pelíšku, který potom nesmíte přemisťovat. Připravte do misek vodu a granulky a k pelíšku dejte také několik štěněcích hraček. Všechny pomůcky a doplňky kupujte jenom v obchodech určených pro zvířata. Nikdy nekupujte pomůcky ze supermarketu, kde mohou mít velmi nekvalitní produkty.

Pamlsky a krmivo

Krmení je obzvláště pro štěňata ve vývinu velmi zásadní. Nezapomeňte, že štěně potřebuje jiné složení krmiva než dospělý pes. Často jsou tato krmiva označena textem Puppy (v překladu štěně). Většina těchto krmiv je také rozlišena dle věku. Pokud stále tápete, můžete se poradit se svým veterinářem či příslušníkem obchodu, který by vám měl umět poradit. Většina chovných stanic dává také granule pro štěně s sebou. Není vhodné měnit stravu a zároveň prostředí, pro pejska je to velmi stresující. Pokud chcete přejít na jiné granule, chvíli s tím počkejte.

U pamlsků nemůžete prakticky šlápnout vedle. Kupujte od osvědčených a kvalitních značek a dbejte na to, aby byly pamlsky velmi měkké. Zuby malého pejska jsou velmi slabé. Také by měly být 100% přírodní.

Věci pro přepravu pejska

Pro malé štěňátko musíte pořídit také speciální obojek a vodítko, které jsou tenké a nejsou těžké. Na trhu je nepřeberné množství barevných variant a typů. Tyto věci navíc můžete v obchodě vyzkoušet přímo na pejskovi. K obojku pořiďte i psí známku, která bude obsahovat jméno pejska, adresu a kontakt na vás.

Klec by měla být nedílnou součástí pro přepravu pejska. Je to velmi bezpečné, a pokud budete mít klec i v místnosti, kam pejska na krátkou dobu zavřete, když jdete pryč, najde své využití i v budoucnu. Cesty autem pro něj budou mnohem méně stresující, pokud bude na klec zvyklý a bude se v ní cítit bezpečně.

Hračky

Psi obecně a obzvlášť malá štěňátka jsou velmi hravá. Nepořízení takových hraček byste potom mohli také hořce olitovat. Jak už jsme si řekli, hračky pořizujte pouze v obchodech s kvalitními značkami. Ideálně pořizujte gumové či lanové, které může štěně bezpečně žvýkat. Dřevěné hračky jsou vhodné pouze pro dospělé psy. Vybírejte hračky, které se vám zdají už od pohledu odolné a neobsahují části, které by se mohly uvolnit nebo je mohl pejsek rozkousnout a spolknout.

S další péčí o domácí mazlíčky vám pomohou naše články Když pejska bolí zub a Jak zlepšit pitný režim u kočky.

Fotografie