Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Tipy pro zdraví životní styl

Jak se připravit na spirometrii?

9. 3. 2022

Spirometrie patří mezi základní vyšetření pro stanovení funkce plic. Je absolutně bezbolestné a provádí se rutinně jako součást vyšetření u pneumologa. Pokud vás čeká toto vyšetření, tak se není čeho obávat. Za chvíli máte hotovo a možná se i zasmějete, protože sestry se obvykle snaží pacienty motivovat k lepším výkonům.

Co obnáší zánět močových cest

2. 3. 2022

Zánět močových cest je nepříjemné onemocnění, které umí pěkně potrápit. V prvotní fázi si můžete pomoci sami doma, ale v pokročilejších stádiích vyhledejte lékaře. Neléčený zánět může vést až k nenávratnému poškození ledvin.

Jak vybrat rtěnku

22. 2. 2022

Rtěnka je důmyslnou třešničkou na dortu každého líčení. Jedním tahem můžete svůj look vyšperkovat nebo jej naopak naprosto zabít. Nemusíte mít doma stovky rtěnek. Vyberte si pár kvalitních kousků, které vám opravdu sluší. Jak na to, vám poradíme v dnešním článku.

Detoxikace organismu půstem

19. 2. 2022

S příchodem jara má spousta lidí tendence zbavovat se špatných zvyků a začít se zdravějším životním stylem. Není lepšího startu než detoxikace nebo půst. Potřebujeme vůbec detox nebo je tohle všechno jen jedna velká bublina? Pojďme se na půst podívat podrobněji.

Jak se připravit na bronchoskopii

4. 2. 2022

Bronchoskopie se řadí k těm méně příjemným vyšetřením. Představa zavádění hadice do dýchacích cest vzbuzuje ve spoustě lidí obavy, ale není důvod k panice. Proškolený personál vám vyšetření ulehčí díky znecitlivění a zanedlouho budete mít všechno za sebou

Jak předejít zanícení rány

2. 2. 2022

Porušení integrity kůže může vzniknout v důsledku úrazu, operace nebo chronickým onemocněním. Otevřené rány jsou vstupní branou pro mnoho patogenů, které mohou zkomplikovat hojení rány a ve větším rozsahu dokonce ohrozit zdraví nemocného. Správnou péčí dokážete vzniku infekce předejít.

Co je to endokrinologie?

25. 1. 2022

Pod složitým názvem se skrývá medicínský obor, který se zabývá žlázami s vnitřní sekrecí. Většina laiků pravděpodobně netuší, jaké žlázy s vnitřní sekrecí v těle má. Začnou ho zajímat ve chvíli, kdy nastane nějaký problém.

10 důvodů, proč chodit do knihovny

21. 1. 2022

Lidé chodí do knihovny z různých důvodů. Už jen spojení, že jdete do knihovny, zní o mnoho lépe než, že jdete do hospody na jedno. Návštěva knihovny je zážitek v každém věku. Jde o instituci, kde za poměrně levný peníz najde spoustu zábavy i člověk, který má hluboko do kapsy. A jaké další výhody má návštěva knihovny?

Co by se mělo nacházet v bezbariérové koupelně?

14. 1. 2022

V případě invalidního člena domácnosti, je velmi důležité bydlení specificky upravit jeho potřebám. Je to poměrně složitý a finančně náročný proces. Dnes však existuje mnoho bezbariérových bytů, které jsou uzpůsobeny tak, aby postižený mohl žít i samostatně a vše zvládl. Podívejme se na to, jak si zajistit finanční podporu na část vybavení pro handicapované a na co při zajištění bezbariérové koupelny rozhodně nezapomenout.

Jakou pořídit výbavu pro štěňátko?

6. 1. 2022

Pořízení si pejska a obzvláště malého štěňátka s sebou nese značný seznam věcí, který musíte pořídit, aby byl pejsek spokojený a měl ke svému životu vše, co potřebuje. V dnešním článku si řekneme seznam věcí, které je nutné pořídit a poradíme vám, které vybrat a na co při koupi nezapomínat.

6 tipů pro zářivou pleť i bez make-upu

30. 12. 2021

Sychravý podzim, plný krásných barev, je pro naši pleť náročným obdobím. Opálení bledne, pleť je vysušená a není barevně sjednocená. Naše tělo nám ukazuje, že mu chybí potřebné minerály, vitamíny a antioxidanty. Ty snadno doplníme zdravou stravou, obohacenou o přírodní doplňky, včetně těch, co podpoří náš hormonální systém. Skrze zdravý životní styl můžete mít dokonale zářivou pleť, přirozeně krásné tělo a neustálou pohodu.

Návštěva psychiatra - na co se připravit?

23. 12. 2021

Značná část populace trpí duševními poruchami a každým dnem počet nemocných přibývá. Pokud už rady od psychologa nepomáhají a vy se utápíte v depresích a ve výkyvu nálad, nejspíš je ideální čas navštívit takového odborníka, který vám dokáže pomoci. V tomto článku zjistíte, za jakých okolností již pomůže psychiatr.

Návštěva psychologa - na co se připravit?

16. 12. 2021

Stále více lidí se potýká se stavy, kdy se necítí dobře sami se sebou. Stává se jim, že začínají zapomínat nebo neustále přemýšlí nad věcmi, které nemají takový rozměr jako si sami myslí. Když se dívají na internet, hned si řeknou, že nejsou blázni a terapeuta nepotřebují. Ale jak to tedy je?

Prevence žilního onemocnění - křečové žíly

10. 12. 2021

Určitě to znáte – krátká sukně a na nohách jdou vidět křečové žíly. Kdo by někdy takovou ženu nepotkal? Některé to úspěšně skrývají pod dlouhou sukní nebo v kalhotách, jiné se za to nestydí a vezmou si krátký model. Vy však víte, že křečové žíly nechcete. Jak jim předejít?

Jak zlepšit pitný režim u kočky

30. 11. 2021

Máte doma čtyřnohého chlupáče, který málo pije? Nebo máte kočku, která má pitný režim v pořádku? I u zdravého zvířete je dobré pamatovat na pitný režim – kočky obecně málo pijí a je dobré je podpořit, aby pily co nejvíce. Ve vyšším věku mohou jinak trpět na problémy s ledvinami. Podívejte se s námi na několik tipů, jak kočce pitný režim zpestřit.

Vhodné potraviny pro detoxikaci organismu

25. 11. 2021

Látky, které znečišťují lidský organismus, se dnes nachází prakticky všude. Najdeme je ve vodě, v jídle, dýcháme je a přijímáme je do sebe z nezdravého ovzduší. Abychom tělu poskytli náležitou péči, je fajn sáhnout čas od času po detoxikaci. K tomu se hodí celá řada potravin.