Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Tipy pro zdraví životní styl

Zubař a děti aneb jak nevytvořit strach z ošetření

Zubní péče je neodmyslitelnou součástí zdravotní prevence a je nesmírně důležité k ní vést děti už odmala. Bohužel spousta dospělých má sama trauma ze zubního ošetření a svůj strach přenáší na děti, nebo ještě hůře zanedbává péči u sebe i svým potomků. Jak předejít strachu ze zubařů u dětí si prozradíme v dnešním textu.

Jak se připravit na gastroskopii

Gastroskopie vyvolává všeobecné obavy. Mnoho lidí z ní má strach a na vyšetření přichází ve stresu a vystrašení. Pro hladký průběh vyšetření je však důležitá spolupráce pacienta a jeho uvolnění. Gastroskopie není nejpříjemnější vyšetření, ale rozhodně se nemáte čeho obávat.

Pořizujeme si zvíře – výbava pro potkana

Představa laboratorního potkana jako domácího mazlíčka je pro spoustu lidí nepřijatelná, ale málokdo ví, že je potkan skvělé domácí zvíře, které je velmi učenlivé a tolerantní. Odhoďte předsudky a pořiďte si chlupatého mazlíčka s dlouhým ocasem.

Bezbariérový dům nejen pro vozíčkáře

Domy bez bariér jsou výhodné nejen pro vozíčkáře. Postavit je však není jednoduché a je třeba zvážit všechny aspekty již ve fázi nákupu stavebního pozemku a zakomponovat jisté úpravy i do projektu. Co vše si musíte rozmyslet a proč se vlastně pouštět do bezbariérového bydlení, si prozradíme v dnešním článku.

Proč se vyplatí užívat rybí olej?

Rybí olej je poměrně starý výživový doplněk a spousta z nás má na něj nepříjemné vzpomínky, když nám babičky nebo prababičky dávaly rybí tuk na lžičce. I dnes je rybí olej hojně používaný a naštěstí existují i jiné formy než je klasická tekutá. Jaké má rybí tuk benefity a jak jej užívat, se podíváme v dnešním článku.

Zánět ledvin aneb vše, co potřebujete vědět

Zánět ledvin je bolestivé a nepříjemné onemocnění, které postihuje častěji ženy. Neléčený a zanedbaný zánět může přerůst v obrovský problém, proto s návštěvou lékaře neotálejte. Vše, co o zánětu potřebujete vědět, se dozvíte v dnešním článku.

Klíčky v kuchyni: nálož zdraví v malém balení

Klíčky a microgreens jsou hity poslední doby. V supermarketech nebo prodejnách zdravé výživy je seženete velmi draho. Dobrá zpráva je, že si je můžete připravit levně a velmi snadno sami doma. Jak na to, si prozradíme v dnešním článku.

Vyzrajte na opary

Opar je nepříjemný společník, který vyrazí zrovna ve chvíli, kdy je to nejméně vhodné. Bolestivý puchýř není ani estetický a ani příjemný. Zbavit se jej vyžaduje pár dní trpělivosti, ale s našimi radami se jich zbavíte rychleji a pro příště předejdete jejich opětovnému vzniku.

Hemoroidy – nestyďte se navštívit lékaře

Hemoroidy je stále poměrně citlivé téma. Spousta lidí s hemoroidy se vyhýbá ošetření u lékaře a do ordinace zavítá, až jsou jeho příznaky nesnesitelné. Včasnou léčbou a důslednou prevencí můžete zabránit rozvoji a ušetříte si spoustu nepříjemných dní.

Jak se připravit na spirometrii?

Spirometrie patří mezi základní vyšetření pro stanovení funkce plic. Je absolutně bezbolestné a provádí se rutinně jako součást vyšetření u pneumologa. Pokud vás čeká toto vyšetření, tak se není čeho obávat. Za chvíli máte hotovo a možná se i zasmějete, protože sestry se obvykle snaží pacienty motivovat k lepším výkonům.

Co obnáší zánět močových cest

Zánět močových cest je nepříjemné onemocnění, které umí pěkně potrápit. V prvotní fázi si můžete pomoci sami doma, ale v pokročilejších stádiích vyhledejte lékaře. Neléčený zánět může vést až k nenávratnému poškození ledvin.

Jak vybrat rtěnku

Rtěnka je důmyslnou třešničkou na dortu každého líčení. Jedním tahem můžete svůj look vyšperkovat nebo jej naopak naprosto zabít. Nemusíte mít doma stovky rtěnek. Vyberte si pár kvalitních kousků, které vám opravdu sluší. Jak na to, vám poradíme v dnešním článku.

Detoxikace organismu půstem

S příchodem jara má spousta lidí tendence zbavovat se špatných zvyků a začít se zdravějším životním stylem. Není lepšího startu než detoxikace nebo půst. Potřebujeme vůbec detox nebo je tohle všechno jen jedna velká bublina? Pojďme se na půst podívat podrobněji.

Jak se připravit na bronchoskopii

Bronchoskopie se řadí k těm méně příjemným vyšetřením. Představa zavádění hadice do dýchacích cest vzbuzuje ve spoustě lidí obavy, ale není důvod k panice. Proškolený personál vám vyšetření ulehčí díky znecitlivění a zanedlouho budete mít všechno za sebou

Jak předejít zanícení rány

Porušení integrity kůže může vzniknout v důsledku úrazu, operace nebo chronickým onemocněním. Otevřené rány jsou vstupní branou pro mnoho patogenů, které mohou zkomplikovat hojení rány a ve větším rozsahu dokonce ohrozit zdraví nemocného. Správnou péčí dokážete vzniku infekce předejít.

Co je to endokrinologie?

Pod složitým názvem se skrývá medicínský obor, který se zabývá žlázami s vnitřní sekrecí. Většina laiků pravděpodobně netuší, jaké žlázy s vnitřní sekrecí v těle má. Začnou ho zajímat ve chvíli, kdy nastane nějaký problém.