Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Tipy pro zdraví životní styl

10 důvodů, proč chodit do knihovny

Lidé chodí do knihovny z různých důvodů. Už jen spojení, že jdete do knihovny, zní o mnoho lépe než, že jdete do hospody na jedno. Návštěva knihovny je zážitek v každém věku. Jde o instituci, kde za poměrně levný peníz najde spoustu zábavy i člověk, který má hluboko do kapsy. A jaké další výhody má návštěva knihovny?

Co by se mělo nacházet v bezbariérové koupelně?

V případě invalidního člena domácnosti, je velmi důležité bydlení specificky upravit jeho potřebám. Je to poměrně složitý a finančně náročný proces. Dnes však existuje mnoho bezbariérových bytů, které jsou uzpůsobeny tak, aby postižený mohl žít i samostatně a vše zvládl. Podívejme se na to, jak si zajistit finanční podporu na část vybavení pro handicapované a na co při zajištění bezbariérové koupelny rozhodně nezapomenout.

Jakou pořídit výbavu pro štěňátko?

Pořízení si pejska a obzvláště malého štěňátka s sebou nese značný seznam věcí, který musíte pořídit, aby byl pejsek spokojený a měl ke svému životu vše, co potřebuje. V dnešním článku si řekneme seznam věcí, které je nutné pořídit a poradíme vám, které vybrat a na co při koupi nezapomínat.

6 tipů pro zářivou pleť i bez make-upu

Sychravý podzim, plný krásných barev, je pro naši pleť náročným obdobím. Opálení bledne, pleť je vysušená a není barevně sjednocená. Naše tělo nám ukazuje, že mu chybí potřebné minerály, vitamíny a antioxidanty. Ty snadno doplníme zdravou stravou, obohacenou o přírodní doplňky, včetně těch, co podpoří náš hormonální systém. Skrze zdravý životní styl můžete mít dokonale zářivou pleť, přirozeně krásné tělo a neustálou pohodu.

Návštěva psychiatra - na co se připravit?

Značná část populace trpí duševními poruchami a každým dnem počet nemocných přibývá. Pokud už rady od psychologa nepomáhají a vy se utápíte v depresích a ve výkyvu nálad, nejspíš je ideální čas navštívit takového odborníka, který vám dokáže pomoci. V tomto článku zjistíte, za jakých okolností již pomůže psychiatr.

Návštěva psychologa - na co se připravit?

Stále více lidí se potýká se stavy, kdy se necítí dobře sami se sebou. Stává se jim, že začínají zapomínat nebo neustále přemýšlí nad věcmi, které nemají takový rozměr jako si sami myslí. Když se dívají na internet, hned si řeknou, že nejsou blázni a terapeuta nepotřebují. Ale jak to tedy je?

Prevence žilního onemocnění - křečové žíly

Určitě to znáte – krátká sukně a na nohách jdou vidět křečové žíly. Kdo by někdy takovou ženu nepotkal? Některé to úspěšně skrývají pod dlouhou sukní nebo v kalhotách, jiné se za to nestydí a vezmou si krátký model. Vy však víte, že křečové žíly nechcete. Jak jim předejít?

Jak zlepšit pitný režim u kočky

Máte doma čtyřnohého chlupáče, který málo pije? Nebo máte kočku, která má pitný režim v pořádku? I u zdravého zvířete je dobré pamatovat na pitný režim – kočky obecně málo pijí a je dobré je podpořit, aby pily co nejvíce. Ve vyšším věku mohou jinak trpět na problémy s ledvinami. Podívejte se s námi na několik tipů, jak kočce pitný režim zpestřit.

Vhodné potraviny pro detoxikaci organismu

Látky, které znečišťují lidský organismus, se dnes nachází prakticky všude. Najdeme je ve vodě, v jídle, dýcháme je a přijímáme je do sebe z nezdravého ovzduší. Abychom tělu poskytli náležitou péči, je fajn sáhnout čas od času po detoxikaci. K tomu se hodí celá řada potravin.

První návštěva gynekologie

První návštěva gynekologie je důležitým milníkem v životě každé ženy. Některá na ni jde jako na prevenci již v době dospívání, jiná s návštěvou počká po prvním pohlavním styku. Vždy však probíhá podobně. Přečtěte si, co vás čeká, ať se můžete připravit.

Návštěva dentální hygieny

V dnešní době je krásný úsměv standardem. Aby byl opravdu krásný, potřebují zuby správnou péči a jednou za čas dentální hygienu. Ta není pouze o pečlivém vyčištění zubů, ale také vás na ní naučí, jak správně zuby čistit. Podívejme se teď pečlivěji, co vše taková návštěva obnáší.

Bylinkami proti depresím a úzkostem

Žijeme v době, kdy je moderní mít vlastního terapeuta a o depresích a úzkostech se běžně mluví. Nebylo to tak vždy. Starší generace zažily dobu, kdy byl člověk prostě „divný.“ Dnes je běžné hledat přírodní řešení.

Proč vynechat lepek z jídelníčku

Lepek je v posledních letech často diskutovanou součástí naší stravy. Někomu škodí, někdo ho nesmí, jiný ho nejí záměrně a dalšímu je to jedno. Proč je lepek nevhodný i pro ty, kteří netrpí celiakií a jak ho ve stravě nahradit? Na tyhle otázky si dnes odpovíme.

Smoothie aneb pitný režim a vitaminová bomba v jednom

Smoothie je ideálním zdrojem tekutin a vitaminů ihned po probuzení. Pokud vám dělá problém dodržet pitný režim nebo do sebe dostatek vitaminů, může být tou správnou volbou i pro vás. Pojďte se s námi podívat na jeho benefity a na pár receptů.

Maca jako ideální doplněk stravy

Maca neboli maca peruánská je zázrakem pro hormonální systém současného člověka. V době, kdy není vždy možné žít zcela zdravě a nepřijímat do svého těla žádné škodlivé látky, se těší velké oblibě. Především u žen. Pojďte se s námi podívat na její původ i přednosti.

Permanentní make-up rtů

Krásně upravené rty jsou vizitkou každé ženy. Již při prvním pohledu na sebe rty přitáhnou pozornost, pokud jsou pěkně upraveny a nabarveny. Zejména při mluvení sledujeme rty řečníka. Jednou z možností, jak rty upravit, je jejich permanentní make-up.