Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Tipy pro zdraví životní styl

Superpotraviny se stávají trendem i zdrojem zdraví

Možná jste o takzvaných superpotravinách ještě neslyšeli. A možná si je občas dáváte, ale naopak nevíte, že se jim takto přezdívá. O co vlastně jde a čím jsou tak významné?

Každodenní péče pro krásnou a zdravou pleť

Pravidelná a kvalitní péče o pleť je základem prozářeného a mladistvého vzhledu. Můžete mít sebelepší dekorativní kosmetiku, ale bez správné péče vám neprokáže službu. Naučte se s námi pečovat o svoji pleť a zazařte v každou denní hodinu. Jako bonus vám prozradíme tipy, které s pletí zdánlivě nesouvisí, a přesto vám pomohou vypadat skvěle.

Bezbariérový vjezd do domu

Plánovat stavbu nebo rekonstrukci pro osobu se sníženou pohyblivostí vyžaduje detailní přípravu a také pečlivost. Musíte naprosto přesně znát hendikep majitele a přizpůsobit mu každou drobnost. Pokud řešíte stavbu s dodavatelskou firmou, tak s nimi vždy řešte svoje potřeby již ve fázi projektu. Dnes se podíváme na řešení bezbariérové příjezdové cesty a vstupu do domu.

Jak si vybrat nejvhodnější doplňky stravy?

Máte podezření, že vaše strava není dostatečně zdravá a není v ní dost všech potřebných minerálů a vitaminů? V ideálním případě byste měli změnit jídelníček. Pokud k tomu nejste ochotni, zkuste to dohnat s pomocí doplňků stravy.

Preventivní zubní prohlídka jednou ročně

Zubní péče je velmi důležitá. A po dlouhá léta jsme byli zvyklí, že máme nárok na dvě preventivní prohlídky u zubaře ročně. Což bylo skvělé, protože zubař díky tomu dokázal odhalit i začínající problém.

Žena jako bohyně. Ale má to své meze

Ženy to v dnešním světě nemají snadné. Oproti minulým stoletím se jejich život mnohonásobně zlepšil a zkvalitnil, ale přesto musejí o své místo na slunci bojovat v mužském světě. A tak se není čemu divit, že se ženy snaží objevit aspoň samy sebe.

Detoxikace není vždy dobrý nápad. Kdy se jí vyhnout?

Asi už jste na různých místech četli a od různých lidí slyšeli, že detoxikace je skvělým způsobem, jak očistit náš organismus. Ale je vhodné také zaměřit se na možná negativa detoxu.

Nepodceňujte preventivní prohlídky

Chodíte každé dva roky ke svému praktickému lékaři na preventivní prohlídku? Hlídáte si své zdraví? Nebo naopak problémy přecházíte a doufáte, že odezní časem samy?

Zánět středního ucha umí potrápit

Někdo na záněty středního ucha trpí a téměř při každém nachlazení ho ucho nebo uši bolí. Jiní to za celý život nepoznají ani jedinkrát. Podívejme se proto na zánět středního ucha blíže.

Mezizubní kartáček – proč ho používat?

Zkažené zuby, zubní kámen, zánět dásní, paradentóza – to jsou jedny z nejčastějších problémů, které nás v oblasti našich zubů potkávají. Správná hygiena a použití mezizubního kartáčku přitom mohou výrazně pomoci.

Víte, jak správně pečovat o psa?

Češi jsou národem pejskařů, ale to ještě neznamená, že všichni milovníci psů o svá zvířata umějí správně pečovat. Leckdy je tomu právě naopak – a to i když si tito lidé namlouvají, že dělají vše správně.

Bylinné oplachy pro krásné vlasy

V posledních letech k nám přichází trend takzvaného non toxic, kdy se lidé snaží eliminovat chemii v běžně používaných produktech. Možná nejste zastánci tohoto trendu, ale věříte v sílu bylin. Ať je to tak nebo úplně jinak, nebojte se vyzkoušet bylinné oplachy pro krásnější vlasy. Bylinky mají velkou sílu a můžete se jimi v létě patřičně zásobit na zimu.

Zánět mozkových blan – vše, co potřebujete vědět

Bakteriální nebo virová meningitida je velkým strašákem mnoha rodičů. Nejohroženější skupinou jsou právě děti a mladiství. Nástup příznaků může být poměrně nejednoznačný, ale rychlé a včasné rozpoznání nemoci výrazně zvyšuje šanci na přežití. Zjistěte, jak poznat zánět mozkových blan a ochraňte své dítě před rozvojem nemoci.

Hodinový manžel – práce všeho druhu

Každý z nás se někdy dostal do situace, že se mu doma něco rozbilo a zrovna nebyl čas na opravování nebo byla oprava nad naše síly. V tuto chvíli je čas zavolat někoho šikovného, kdo nám za úplatu pomůže s našimi problémy. Tou správnou osobou může být hodinový manžel.

Kolonoskopie: vše, co potřebujete vědět

Kolonoskopie nepatří mezi oblíbená vyšetření. Ve společnosti nemá zrovna pozitivní ohlas a při pouhém vyslovení této metody se spousta lidí otřepe hrůzou. Kolonoskopie opravdu není nejpříjemnější vyšetření, ale je nezbytná pro diagnostiku a případně pro léčbu některých zdravotních obtíží. Pojďme se na ni podívat podrobněji.

Zánět spojivek – nevítaný společník našich očí

Zánět spojivek je poměrně časté onemocnění, které je velmi snadno přenosné. Přestože nejde o nijak nebezpečné onemocnění, tak s jeho léčbou neotálejte a vyhledejte lékaře. Zánět spojivek vás několik dní potrápí, ale s našimi radami jej zvládnete odhalit včas a nasadíte vhodnou léčbu.