Články & návody

Vyhlazení a výplně vrásek v Brně - plastický chirurg MUDr. Šárka Stiborová.

Zubní implantáty Brno - náhrada chybějících zubů bez nutnosti zásahu do zbylého chrupu.

Rekvalifikační kurzy Praha - DoKurzu.cz široká nabídka kurzů, školení a seminářů v Praze. Možnost přidání kurzu zdarma.

Senior Park Hrádek nad Nisou - alternativa pro domov pro seniory Liberec.

Bc. Richard Kunovský, EFA - investiční poradce Brno.

INVIDA - zakázková výroba nábytku České Budějovice.

Míka Servis - úklid kanceláří v Praze a okolí.

Tipy pro zdraví životní styl

Proč byste měli užívat zelený ječmen právě vy?

16. 6. 2022

Cítíte se bez energie a vaše tělo přímo žadoní o dodávku blahodárných živin? Zkuste pro změnu vynechat klasické vitaminy a poohlédnout se po superpotravinách. A co takhle sáhnout po zeleném ječmenu, který je u nás doma a využívaly ho už naše babičky?

Kožní vady cévního původu - hrozba nebo estetický problém?

9. 6. 2022

Kožní vady vzniklé na cévním podkladu jsou různě velké, mohou se vyskytovat na rozličných místech a jsou také různě závažné. Ve většině případů nás nijak dramaticky neohrožují. Pokud se však objeví přímo na obličeji, tak mohou pěkně zamávat s psychikou daného člověka.

Výbava pro kotě

31. 5. 2022

Pořízení domácího mazlíčka je veliký krok pro celou rodinu. Kočky jsou na první pohled nenároční mazlíčci, ale přesto umí s chodem domácnosti pěkně zamávat. Připravte se na její příchod a nastudujte si dostatek literatury. Žádná maličkost vás pak s novým mazlíčkem nezaskočí.

Detoxikujte organismus díky čajům

26. 5. 2022

Po zimě je tělo unavené a potřebuje vzpruhu. Snažíme se najít nejvhodnější způsob, jak svému organismu pomoci. Mnoho lidí se nechá zlákat na zázračné slovíčko detox a v honbě za lepším zdravím aplikuje nejrůznější předražené přípravky. Podpořit tělo však lze mnohem levněji a to díky čajům.

Diabetes mellitus – nebolí a přesto může zabíjet

17. 5. 2022

Cukrovka je v současné době velmi rozšířené onemocnění, kterým trpí každý desátý člověk. Se vzrůstající incidencí máme tendence toto onemocnění bagatelizovat a zanedbávat prevenci i léčbu. Cukrovka však není tak nevinná, jak se na první pohled může zdát. Neléčený diabetes vás může dokonce zabít.

Zubař a děti aneb jak nevytvořit strach z ošetření

4. 5. 2022

Zubní péče je neodmyslitelnou součástí zdravotní prevence a je nesmírně důležité k ní vést děti už odmala. Bohužel spousta dospělých má sama trauma ze zubního ošetření a svůj strach přenáší na děti, nebo ještě hůře zanedbává péči u sebe i svým potomků. Jak předejít strachu ze zubařů u dětí si prozradíme v dnešním textu.

Jak se připravit na gastroskopii

4. 5. 2022

Gastroskopie vyvolává všeobecné obavy. Mnoho lidí z ní má strach a na vyšetření přichází ve stresu a vystrašení. Pro hladký průběh vyšetření je však důležitá spolupráce pacienta a jeho uvolnění. Gastroskopie není nejpříjemnější vyšetření, ale rozhodně se nemáte čeho obávat.

Pořizujeme si zvíře – výbava pro potkana

26. 4. 2022

Představa laboratorního potkana jako domácího mazlíčka je pro spoustu lidí nepřijatelná, ale málokdo ví, že je potkan skvělé domácí zvíře, které je velmi učenlivé a tolerantní. Odhoďte předsudky a pořiďte si chlupatého mazlíčka s dlouhým ocasem.

Bezbariérový dům nejen pro vozíčkáře

19. 4. 2022

Domy bez bariér jsou výhodné nejen pro vozíčkáře. Postavit je však není jednoduché a je třeba zvážit všechny aspekty již ve fázi nákupu stavebního pozemku a zakomponovat jisté úpravy i do projektu. Co vše si musíte rozmyslet a proč se vlastně pouštět do bezbariérového bydlení, si prozradíme v dnešním článku.

Proč se vyplatí užívat rybí olej?

12. 4. 2022

Rybí olej je poměrně starý výživový doplněk a spousta z nás má na něj nepříjemné vzpomínky, když nám babičky nebo prababičky dávaly rybí tuk na lžičce. I dnes je rybí olej hojně používaný a naštěstí existují i jiné formy než je klasická tekutá. Jaké má rybí tuk benefity a jak jej užívat, se podíváme v dnešním článku.

Zánět ledvin aneb vše, co potřebujete vědět

8. 4. 2022

Zánět ledvin je bolestivé a nepříjemné onemocnění, které postihuje častěji ženy. Neléčený a zanedbaný zánět může přerůst v obrovský problém, proto s návštěvou lékaře neotálejte. Vše, co o zánětu potřebujete vědět, se dozvíte v dnešním článku.

Klíčky v kuchyni: nálož zdraví v malém balení

29. 3. 2022

Klíčky a microgreens jsou hity poslední doby. V supermarketech nebo prodejnách zdravé výživy je seženete velmi draho. Dobrá zpráva je, že si je můžete připravit levně a velmi snadno sami doma. Jak na to, si prozradíme v dnešním článku.

Vyzrajte na opary

22. 3. 2022

Opar je nepříjemný společník, který vyrazí zrovna ve chvíli, kdy je to nejméně vhodné. Bolestivý puchýř není ani estetický a ani příjemný. Zbavit se jej vyžaduje pár dní trpělivosti, ale s našimi radami se jich zbavíte rychleji a pro příště předejdete jejich opětovnému vzniku.

Hemoroidy – nestyďte se navštívit lékaře

14. 3. 2022

Hemoroidy je stále poměrně citlivé téma. Spousta lidí s hemoroidy se vyhýbá ošetření u lékaře a do ordinace zavítá, až jsou jeho příznaky nesnesitelné. Včasnou léčbou a důslednou prevencí můžete zabránit rozvoji a ušetříte si spoustu nepříjemných dní.

Jak se připravit na spirometrii?

9. 3. 2022

Spirometrie patří mezi základní vyšetření pro stanovení funkce plic. Je absolutně bezbolestné a provádí se rutinně jako součást vyšetření u pneumologa. Pokud vás čeká toto vyšetření, tak se není čeho obávat. Za chvíli máte hotovo a možná se i zasmějete, protože sestry se obvykle snaží pacienty motivovat k lepším výkonům.

Co obnáší zánět močových cest

2. 3. 2022

Zánět močových cest je nepříjemné onemocnění, které umí pěkně potrápit. V prvotní fázi si můžete pomoci sami doma, ale v pokročilejších stádiích vyhledejte lékaře. Neléčený zánět může vést až k nenávratnému poškození ledvin.